نصب سوله

نکاتی که باید در نصب سوله نو و دست دوم در نظر گرفت

در هنگام خریدن و نصب سوله باید به نکات مختلفی توجه کنید که شرکت های مربوطه در اجرا و یا ساخت آن ها توجه و استاندارد های مربوطه را در آن رعایت می کنند که در متن زیر به برخی از مهم ترین آن ها اشاره می کنیم .
شما می توانید از اطلاعات موجود در زیر استفاده کنید و در هنگام خرید و بررسی قیمت فروشندگان این زمینه میتوانید نکات زیر را در نظر گرفته و خرید آگاهانه ای داشته باشید .
در هنگام اجرا و ساخت سوله که معمولا در محل انجام می شود (به استثنا سوله های قابل حمل) باید به تمامی استاندارد های موجود توجه کرد که از جمله آن شرایط محیطی ، وضعیت ،ابعاد ، شرایط آب و هوایی ، شرایط سوله مورد نظر توجه کرد که در ادامه به تفصیل آن را به شما شرح می دهیم .
از نظر شرایط محیطی موجود باید به موقعیت خاک و جنس خاک محل و وضعیت زلزله پذیری آن توجه کرد و میانگین آن را بررسی کرد . باید بررسی کرد زلزه های موجو دارای چه قدرتی می باشد ؟
از نظر شرایط آب و هوایی بایستی به میزان و میانگین بارش ها چه بارش باران و چه بارش برف توجه کرد . باید بررسی کرد سقف بایستی چه مقدار وزن برف را تحمل کند .
علاوه بر مقدار بارش ها در طول فصول مختلف سال باید حتی به شرایط هوا و میزان وزش باد و حتی اگر بخواهیم خیلی وسواس به خرج دهیم به جهت باد نیز توجه کنیم .
بدلیل بالا بودن قیمت فولاد در ایران جهت بهینه ساختن سوله برای واحد های صنفی نیاز به اطلاعات دقیق در رابطه با نوع کاربرد سوله و واحد صنعتی نیاز میباشد که عبارتند از :
دهانه
طول
ارتفاع
شيب

اطلاعات در مورد نصب سازه سوله در ویکی پدیا عمدتا فولاد مورد استفاده در طراحی سوله ( سوله دست دوم )st37 با ضخامت های مختلف میباشد که بیشترین کاربرد را در صنعت سوله سازی دارد نکاتی که در مورد طراحی سوله (سوله دست دوم ) باید بدانید :
فونداسیون سوله ها از نوع پی منفرد باشد که توسط شناژ به یکدیگر متصل شود.
جهت جلوگیری از پوسیدگی ستون در برخی از موارد از ستون بتنی استفاده شود.
اجرای ضد زنگ را در این سازه ها الزامی میباشد.
پوشش سقف عموماً از ورق کرکره ای گالوانیزه با آستری از پشم شیشه باشد.
اتصالات صفحه ستون عموماً مفصلی باشد .
وقتی عوامل نام برده توجه و مورد بررسی قرار گرفت باید ما به جنس سوله ، سقف و در صورت استفاده از سوله های کارکرده به کیفیت سوله ی موجود توجه کرد که این موارد را باید به کاردان و کارشناسان موجود بسپارید .