انواع سوله

انواع سوله

انواع سوله کدامند و چه ویژگی هایی دارند ؟ سازه آهنی یا چوبی شیبدار که برای به عنوان محل نگهداری وسایل نقلیه، اسکلت ساختمان، تعمیرگاه و فروشگاه های بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، سوله گفته می شود.  در این مقاله قصد داریم به آشنایی با انواع سوله بپردازیم. سوله ها معمولاً برای ذخیره ‌سازی لوازم کارگاه ها و کارخانه ها نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

سایه بان های فلزی یا چوبی آن ها به طور قابل توجهی متفاوت هستند. امروزه علاوه بر اینکه این نوع سازه ها به عنوان اسکلت ساختمان مورد استفاده قرار می ‌گیرند، اما از آن ها به عنوان انباری و نگهداری دوچرخه لوازم مکانیکی استفاده می شود.  در بازارهای موقت و سیار نیز از سوله ها برای نگهداری و به نمایش گذاشتن محصولات استفاده می شود.  سوله ها با روکش فلزی یا چوبی به وجود می ‌آیند به طور مثال سوله وینیل روی قاب چوبی ساخته شده است.

 این سازه ها به طور کلی به دو نوع چوبی و آهنی تقسیم می شوند. سوله های کوچک ممکن است شامل یک کف چوبی یا پلاستیکی باشند در حالیکه سوله های دائمی تر ممکن است بر روی یک تخته بتنی یا فلزی قرارگیرند.‌ سوله ها ممکن است برای جلوگیری از سرقت یا ورود کودکان، حیوانات اهلی، حیات وحش و غیره قفل شوند. برای آشنایی بیشتر با انواع سوله می ‌توانید ادامه متن را مطالعه کنید.

انواع سوله چوبی

سوله حیاط خلوت:  در ابتدای آشنایی با انواع سوله چوبی و طراحی سوله به سوله های حیاط، خلوت می پردازیم.  سوله های حیاط خلوت معمولاً از جنس چوبی می باشند. بسیاری از مواقع پیش می آید که برای نگهداری لوازم اضافی منزل جایی پیدا نمی کنیم.

 برای نگهداری این گونه اقلام می توانیم اقدام به ساخت سوله های چوبی کوچک شیبدار کنیم.  از این سوله ها حتی برای نگهداری حیوانات اهلی خانگی نیز استفاده می‌ شود.  بسیاری از منازل روستایی از این نوع سوله ها برای نگهداری علوفه حیوانات خود نیز استفاده می کنند.

انواع سوله چوبی

سوله شیروانی تمام چوب با طرح کلاسیک:

سوله شیروانی رایج‌ ترین نوع سوله ها می باشد که می توانید آن را خریداری کنید. این نوع سازه ها معمولاً در اندازه کوچکتر تهیه می ‌شوند و برای نگهداری موتورسیکلت یا لوازم کوچک مورد استفاده قرار می گیرند.

سوله شیروانی بزرگ:

 سوله شیروانی بزرگ نیز برای نگهداری وسایل نقلیه مانند خودروهای یا ماشین آلات برقی و کشاورزی بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.  این سوله، خودروها و ماشین‌ آلات بزرگ را از باد و باران و آسیب‌ های نور خورشید در امان نگه می دارند.  همچنین مانع تجمع کودکان روی آن ها می شوند. به این ترتیب این گونه لوازم سالم می مانند و ماندگاری آن ها بالا می رود. سفارش ساخت این نوع سازه ها نیز همواره انجام می پذیرد.

 سوله فلزی چه تفاوتی با سوله چوبی دارد؟

در آشنایی با انواع سوله باید به تفاوت نوع چوبی و فلزی آن هم توجه کنیم. رایج ترین نوع سوله ها سوله های فلزی می باشند، زیرا امکان خرابی یا شکستگی آن ‌ها وجود ندارد.  این نوع سوله ها معمولاً تمام  و کناره ها را به صورت خطی در بر می گیرند. به طوری که هم از بالا و هم از کنار آن ها می توان داخل سوله را مشاهده کرد.  همانطور که گفتیم برای نگهداری هواپیما خودروها و لوازم و دستگاه های سنگین کارخانجات از سوله ای فلزی استفاده می شود.

این سوله ها نیز معمولاً حالتی شیبدار داشته و اندازه های بسیار بزرگ به وجود می آیند‌. بر خلاف سوله های چوبی که تمام اطراف و سقف را می پوشانند، سوره های فلزی فقط قسمتی از کناره ها و سقف را می پوشانند. به طوری که داخل آن ها به راحتی قابل مشاهده می باشد. سوله های فلزی معمولاً از آهن مقاوم با ضد زنگ قوی ساخته می شوند.

آشنایی با نصب انواع سوله  

یکی از مراحل آشنایی با انواع سوله و سوله های مختلف یادگیری نصب آن است. سوله های فلزی و چوبی با روش متفاوت تری از یکدیگر نصب می شوند. به طور مثال نصب سوله فلزی معمولاً با پیچ و یا روش جوش خوردگی انجام می شود.   در مقابل سوله های چوبی با میخ نیز به هم وصل می شوند. قرار گرفتن سوله های فلزی کنار هم به راحت ‌ترین شکل ممکن صورت می ‌گیرد. به همین دلیل است که نصب سوله فلزی زمان کمتری را می‌ گیرد.

 سازه های چوبی که در مقابل هم قرار می گیرند و در عین بودن محلی بسیار مناسب برای نگهداری اشیا و حیواناتی جان دار هستند کمی ساخت و نصب پیچیده تری از سازه های فلزی دارند.  در واقع ساخت آن ها در هر کجا انجام گیرد، همانجا پیاده می‌ شوند. در ضمن سوله های چوبی می توانند مسکونی نیز باشند ولی سوله های فلزی معمولا یا برای نگهداری اشیا و یا به عنوان اسکلت ساختمان ساخته می شوند.

آشنایی با نصب انواع سوله  

ساخت سوله صنعتی

سوله صنعتی نوعی از سازه ها می باشد که حتما به وسیله فناوری روز تولید می‌ شود. سوله صنعتی فلزی یکی از بهترین سوله ها می باشد که توانایی نگهداری از لوازم بسیار بزرگ و خودروهای مختلف را دارد.  ساخت سوله صنعتی به راحتی انجام می ‌گیرد نصب آن نیز با روش ‌های ویژه در سریع ‌ترین زمان ممکن صورت می‌ گیرد.

 می توانید ساخته سوله صنعتی را سفارش دهید. هزینه این نوع سوله بسیار مناسب است. همچنین فناوری به روز ویژه ‌ای که در ساخت این نوع مصالح به کار می ‌رود توانایی حفظ خودرو های بزرگ و کوچک و دستگاه های غول پیکر را دارد.

 مراکز مختلف اقدام به ساخت سوله صنعتی می‌ کنند. تکنولوژی های به روز را در این امر به کار می گیرند. همچنین معمولا از آهن مقاوم استفاده می کنند. هزینه بسیار پایین ساخت و نصب سوله صنعتی باعث استقبال فراوان افراد و کارخانجات مختلف از آن شده است.

خرید سوله ارزان

برای آشنایی با انواع سوله اقتضا می کند به ارزان ترین نوع سوله ها نیز اشاره کنیم. برای خرید سوله ارزان باید به مراکز فروش و نصب آن مراجعه کنید. در جهت خرید سوله ارزان می توانید اقدام به خرید سوله دست دوم  کنید.  همانطور که از نام این سوله ها پیداست قبلا مورد استفاده قرار گرفته اند و صاحبان آن به دلایل مختلف استفاده از آن ها را متوقف ساخته اند. قیمت ساخت سوله به صورت متری محاسبه می شود.   در خرید سوله ارزان می توانید حتی چند برابر کمتر از قیمت واقعی نوع تازه آن پرداخت کنید. سوله های صنعتی نیز که ساخته فناوری جدید می باشند، از قیمت مناسبی برخوردارند اما خرید از تولیدی ها و کمک گرفتن از ایشان برای نصب آن ها بسیار به صرفه تر است.  اگر وسایل کمتری برای نگهداری و ذخیره دارید، می توانید اقدام به خرید سوله کوچک بکنید و بین با این کار صرفه مالی انجام دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!