سوله دست دوم یا نو؟ کدام را انتخاب کنیم؟

  خرید سوله دست دوم یا نو یکی از راه های توسعه بخشیدن به کسب و کار برای صنایع گوناگون می باشد. سوله هایی که در متراژ وسیع هستند می توانند به عنوان کارخانه مورد استفاده قرار بگیرند و برای فعالیت های گوناگونی کاربرد داشته باشند. نکته ای که وجود دارد این است که می توانید سوله نو یا دست دوم خریداری کنید. سوالی که اغلب در بین خریداران وجود دارد، اینه که آن ها دائما در هنگام خرید خود می پرسند، سوله دست دوم یا نو ؟ کدام بهتر است ؟ 

سوله دست دوم یا نو  

سوله دست دوم یا نو ؟ کدام یک از مزایای بیشتری برخوردار است؟ همه کارخانه هایی که معمولا برای فعالیت های گوناگون ساخته می شوند از سازه هایی به نام سوله استفاده می کنند. چیزی که سوله ها را از سایر ساختمان ها متمایز می کند، نحوه ساخت و متریالی است که در طراحی و ساخت آن به کار برده می شود.  

در اصل سوله به مکانی با مساحت بزرگ گفته می شود، که تمرکز بیشتر به روی دیوارها و ستون این محیط است، و در آن از هیچ گونه طراحی دیگری استفاده نشده است. معمولا سقفی که به روی سوله صنعتی به کار برده می شود، به صورت شیب دار است، که طراحی آن را کامل کرده است. البته نوع جدیدی از سوله ها به نام سوله UBM وجود دارد که سقف آن ها قوسی است و جلوه ای مدرن تر نسبت به سوله های تیر ورقی یا خرپا دارند.  

ساخت چنین سازه هایی ابتدا در کشور چین به منظور ایجاد کارخانجات صنعتی آغاز شد، که از آن زمان به بعد از استقبال زیادی برخوردار شدند و جایگاه خود را پیدا کردند. در واقع نام سوله از روی یک کارخانه سوله سازی گرفته شده که به در ابتدا نام Soleh بود و از آن پس دیگر این سازه ها به این نام شهرت پیدا کردند و شناخته شدند. به این ترتیب افراد برای خرید سوله دست دوم یا نو می توانند اقدام کنند، و بهترین نوع این کارخانه صنعتی را برای کار و فعالیت خود خریداری کنند. البته لازم است بدانید که خرید سوله ها به راحتی امکان پذیر نیست و برای انجام این کار رعایت نکاتی لازم است.  

 

کاربرد سوله ها 

سوله ها با توجه به اینکه در مساحت های بزرگ ساخته می شوند، برای فعالیت های صنعتی زیادی کاربرد دارند. از جمله مهم ترین کاربردهای سوله های صنعتی، می توان به راه اندازی انبارها، فروشگاه ها، مرغداری ها، پارکینگ ها، تعمیرگاه ها و فعالیت های این چنینی که نیاز به یک محیط با مساحت های زیادی دارد، اشاره کرد. به این ترتیب می توانید برای انجام هر یک از فعالیت های خود سوله ها را مدنظر قرار دهیدهمچنین برای نمایشگاه ، همایش ها و مراسماتی که قرار است به طور موقت برگزار شوند نیز گزینه مناسبی محسوب می شود. زیرا قابلیت جابجایی و حمل دارند.  

کاربرد سوله ها 

 

سوله دست دوم یا نو؟ کدام را انتخاب کنیم؟ 

از آنجایی که سوله ها قرار در یک فعالیت صنعتی و کسب و کار مورد استفاده واقع شوند، چیزی که اغلب ذهن افراد را به خود مشغول می کند، این است که سوله دست دوم یا نو ؟ کدام را تهیه کنیم؟ موضوعی که در این جا حائز اهمیت است، این است که خرید سوله مانند خرید یک آپارتمان برای زندگی نیست. به همین دلیل خرید سوله دست دوم یا حتی نو در قیمت سوله ارزان، بسیار با یکدیگر متفاوت هستند. از آنجایی که سوله ها با توجه به ارتفاع دهانه، متریالی که در ساخت آن ها به کار رفته، و مساحتی که دارند، دارای هزینه های متفاوتی می باشند، می توان گفت که سوله دست دوم گزینه مناسبی است. به شرط آنکه نکات زیر را در نظر داشته باشید.  

زمانی که شما برای شروع یک کار تصمیم به خرید یک سوله صنعتی می گیرید باید ابتدا نکات مهمی از جمله مقدار تجهیزاتی که قرار است در آن سوله جای دهید را مدنظر قرار دهید. به این صورت سوله ای که دست دوم می باشد، هیچ گاه نمی تواند مطابق با خواسته و نیاز شما خریداری شود. به این ترتیب ممکن در اکثر مواقع موفقیتی در خرید سوله دست دوم نداشته باشید. البته لازم به ذکر است زمانی که به یک شرکت تولید کننده مطرح برای خرید سوله مراجعه کنید، می توانید یک سوله دست دوم با کیفیت عالی تهیه کنید 

برخی از افراد ترجیح می دهند مطابق با نیاز و شرایط کاری خود اقدام به خرید سوله نو کنند. همچنین می توانید با مراجعه به یک شرکت معتبر، بهترین سوله نو یا حتی دست دوم را با قیمت ارزان و مناسب تهیه کنید و کار و فعالیت خود را آغاز کنید. 

سوله دست دوم یا نو؟ کدام را انتخاب کنیم؟ 

 

نکات مهم در خرید سوله 

برای آنکه بتوانید یک خرید ایده آل در سوله دست دوم یا نو داشته باشید، باید بتوانید نکات مهمی را مدنظر قرار دهید. این نکات مهم شامل موارد ذکر شده در زیر می باشد: 

  1. نکته اول توجه به کیفیتو کارایی سوله است. اینکه باید ساخت و مقاومت آن را مدنظر قرار دهید، همچنین در نظر گرفتن هدف شما از خرید سوله بسیار حائز اهمیت است.  
  2. بسیاری از افراد به دلیل توجه نداشتن به متریالی که در ساخت سوله به کار برده شده، در نهایت می بینند که خرید موفقیت آمیزی نداشته اند، به همین دلیل توجه به ساخت سوله بسیار مهم است. 
  3. باید برای خرید سوله به شرکت هایی مراجعه کنید، که معتبر و مطرح باشند، تا خیالتان از کیفیت سوله ای که قرار به شما تحویل دهند، راحت باشد. همچنین شرکت های معتبر در خرید سوله نو یا دست دوم، بسیار دقیق هستند و سر موعود بهترین سازه را به شما تحویل می دهند.  
  4. نکته مهم دیگری که در خریدسوله نو باید به آن توجه کنید، این که ابتدا لیستی از ابزار و تجهیزاتی که قرار در سوله خود جای دهید را آماده کنید، تا در نهایت با یک سازه کوچک تر از آنچه تصورش را داشتید مواجه نشوید. این مشکلی است که اغلب افراد به آن دچار می شوند، و در نهایت سازه ای را خریداری می کنند که به ضرر آن ها خواهد شد.  
  5. بهتراست بدانید که خرید یک سوله مانند ساختمان مسکونی نیست، و باید تمام ابعاد و زوایای آن را مورد بررسی قرار دهید. 
  6. از آنجاییکهیکی از مهم ترین موارد خرید سوله، قیمت گذاری آن می باشد، باید ابتدا کیفیت مواد مورد استفاده در اجزای سوله را مدنظر قرار دهید. 

هر کاری برای آنکه بتواند به نحو احسنت انجام شود، نیازمند تصمیمات درست و ایده آل در آن حیطه می باشد. به این ترتیب اگر شما نیز به دنبال این هستید که یک سوله دست دوم یا نو ایده آل و بی نقص تهیه کنید، باید شرکت های مطرح را مدنظر قرار دهید. 

امکان ارسال نظر وجود ندارد!