سوله UBM

برای ساخت سوله روش های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها ، سوله UBM می باشد . به این دسته از سوله ها ، سوله ی خود ایستا نیز می گویند ؛ در این مطلب به صورت مختصر به چیستی سوله UBM ، کاربردها ، مزایا و معایب آن می پردازیم .

سوله UBM

سوله UBM یکی از سوله های ویژه محسوب می شود. زیرا در طراحی و ساخت آن هیچ گونه اسلکتی مشاهده نمی شود. در نتیجه هزینه ساخت آن بسیار ارزان و مقرون به صرفه است. هر چند خرید سوله دست دوم نیز باعث می شود مقرون تر باشد. ایران سوله ، در زمینه خرید سوله دست دوم در کرمان و شهر های دیگری فعالیت دارد.  از دیگر ویژگی های این سوله ها می توان به مواردی از جمله طراحی آسان ، سرعت بالا و بهینه سازی و صرفه ی اقتصادی آن اشاره کرد . اگر بخواهیم با یک مثال این سیستم را توضیح دهیم می توان گفت این سوله مانند یک سالن است که بر روی چهار چرخ قرار دارد و همین مساله سبب می شود که برنامه‌ریزی، طراحی، تولید و نصب این نوع سازه ‌ها در هر نقطه‌ای که مد نظرمان باشد امکان پذیر شود.

تاریخچه سوله UBM

سوله UBM ، حدودا 20 سال پیش توسط یک شرکت آمریکایی به نام شرکت MIC طراحی شد ؛ این نوع از سوله ها نسل متفاوتی از سوله های سبک می باشند که قابلیت های بسیار ویژه ای دارند. در ادامه به مهم ترین قابلیت های آن اشاره می کنیم.

مقاومت بالا

شاید تصور کنید که سوله های UBM به دلیل عدم وجود اسکلت دارای مقاومت پایینی باشند. اما جالب است بدانید که این نوع از سوله ها جزو مقاوم ترین و البته پرکاربردترین سوله ها در جهان محسوب می شود که می توان از آن ها برای برپایی نمایشگاه ها ، همایش ها و … استفاده کرد.

ساخت و اجرای سریع

سرعت در ساخت و اجرای این سوله ها مثال زدنی است. زیرا نیاز به ساخت اسکلت در آن ها وجود ندارد و همین موضوع سبب می شود که در کوتاه ترین زمان ممکن تولید شوند. افرادی که به دنبال سوله ارزان هستند علاوه بر خرید سوله دست دوم در شیراز می توانند مدل UBM را انتخاب کنند. خرید سوله دست دوم از این نوع نیز امکان پذیر می باشد. در مطالب گذشته تحت عنوان ” مزایا سوله دست دوم چیست ؟ ” و ” بررسی معایب سوله دست دوم ” به معرفی جوانب مختلف این موضوع پرداختیم. اما اگر بخواهیم در این بخش اشاره ای مختصر داشته باشیم باید بگوییم که مزایای سوله دست دوم در فسا بیشتر از معایب آن می باشد.

سوله UBMمقرون به صرفه

همان طور که اشاره کردیم سوله UBM از نظر هزینه بسیار مناسب است و اگر برای برپایی مراسمات کوتاه مدت نیاز به سوله ارزان داشتید می توانید علاوه بر خرید سوله دست دوم در عراق  می توانید این نوع از سوله را انتخاب کنید.

به دلیل وجود ویژگی هایی که در بالا به آن ها اشاره شد روز به روز استقبال بیشتری از سوله UBM صورت می گیرد. لازم به ذکر است که این نوع از سوله ها تنوع بسیار زیادی دارند و می توانند به عنوان سوله های تجاری ، صنعتی و …. نیز مورد استفاده قرار بگیرند. یکی دیگر از مواردی که می توان جزو ویژگی سوله های UBM در نظر گرفت عدم نیاز به جوشکاری ، چسب ، بتونه یا خرپا است.

استاندارد امنیتی سوله های UBM چیست ؟

جالب است بدانید که استانداردهای امنیتی بالا و گواهینامه اروپایی CE به این دسته از سوله ها تعلق گرفته است. در ادامه به مهم ترین استانداردهایی که شامل این نوع از سوله ها می شود اشاره می کنیم.

مقاومت بالا در برابر فشار

در طراحی این نوع سوله ها شاهد شکل قوسی آن ها هستیم. این شکل سبب شده تا سوله ها در برابر انواع طوفان، زلزله های شدید و همچنین بارش برف های سنگین بتواند مقاومت زیادی از خود نشان بدهد ؛ زیرا انرژی را به خوبی به زمین انتقال می دهند.

مقاومت بالا در برابر حریق

سوله های UBM جزو سوله های ضد حریق نیز شناخته می شوند. به این معنی که هنگام آتش سوزی مقاومت زیادی داشته و آسیب حداقلی می بینند. این امر باعث می شود که خسارات زیادی به وجود نیاید و ایمنی آن نیز تضمین شده باشد.

ساخت و نصب در محل احداث

یک نکته مهم و جالب توجه در ساخت سوله UBM این است که در محل مورد نظر ساخته می شود. به این معنی که نیازی به حمل آن بعد از اتمام مراحل ساخت نیست. ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز برای ساخت سوله به محل مورد نظری که قرار است سوله در آن حداث گردد ، منتقل شده و تمام مراحل ساخت سوله همان جا صورت می پذیرد.

انعطاف پذیری در ساخت

اگر قصد خرید سوله دست دوم در مشهد را ندارید سازه هایی که به نام سوله های UBM شناخته می شوند قابل انعطاف در ساخت هستند. به این معنی که شما می توانید طول ، عرض و ارتفاع آن را بر اساس نیاز خود سفارش دهید. عرض این سوله ها به 10 الی 20 متر می رسد و می توانید ارتفاع آن ها را بین 5 تا 12 متر تعیین کنید. این نوع از سوله ها قابل تغییر در آینده نیز می باشند.

سوله UBMکاربرد سوله های UBM چیست ؟

اگر مطالب قبلی وب سایت ما را دنبال کرده باشید به خوبی می دانید که برخی از نمایشگاه های موقت ، گلخانه ها ، سالن های همایش و … توسط سوله ها برپا می شوند. از سوله های UBM نیز می توان بدین منظور استفاده کرد. شکل ظاهری آن ها زیباتر از سایر سوله هاست و به دلیل ویژگی هایی که در خصوص آن بیان کردیم از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار هستند.

دریافت گواهینامه ها و استانداردهای جهانی خیال افراد را از بابت ایمنی و کارآیی سوله های UBM راحت می کند. زیرا برخی از افراد هنگامی که می شنوند این سوله ها فاقد اسکلت هستند و در مدت زمان کوتاه ساخته می شوند تصور می کنند که در برابر عوامل مختلف از جمله طوفان ، زلزله ، آتش و … مقاومت ندارند و در خرید آن دچار شک و تردید می شوند.البته این افراد میتوانند به خرید از ایران سوله که شامل سوله دست دوم در کربلا هم می باشد اقدام کنند، در حال حاضر اغلب مکان هایی که نیاز به سالن بزرگ دارند و ترجیحا به طور موقت دایر می شوند رغبتی به ساخت و ساز نشان نمی دهند و معمولا از سوله های آماده استفاده می کنند.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!