مزایا سوله UBM

 

آیا می دانید مزایا سوله UBM چیست؟ آیا انواع سوله UBM را می ‌شناسید؟ یا به دنبال یک سوله ارزان و باکیفیت هستید ؟ در گذر زمان و با پیشرفت عصر تکنولوژی افراد به دنبال  طراحی های خاص برای ساخت و ساز بوده اند، بی شک همه شما نام سوله را شنیده اید؛ اما ما در این جا قصد داریم کمی تخصصی تر درباره ی آن توضیح دهیم. سوله نوعی اسکلت پیش ساخته ای است که جهت ساختمان سازی به شکل خر پا زده از آن استفاده می کنیممزایا سول UBM  بسیار زیاد است به طوری که این سوله یکی از پرکاربردترین سوله هایی است که توسط شرکت آمریکایی ساخته شده است. این سوله های سبک و مدرن را با نام سیستم UBM نیز می شناسند.  

 

 

مزایا سوله UBM چیست؟ 

در این مطلب در خصوص مزایا سوله UBM صحبت خواهیم کرد. نام دیگر سوله UBM سوله ی خود ایستا می باشد. این سوله به شکل قوسی یا U شکل ساخته می شود که البته این قوسی بودن، شکل سوله را منحصر به فرد می ‌کند. این حالت قوسی به شکل های مختلف زمین به زمین، زمین به ستون، ستون به ستون به اجرا درآورده می شود. ناگفته نماند که سوله UBM فاقد زیر بنا و اسکلت است و در عین حال وزن نسبتا سبکی دارد؛ اما استحکام آن بسیار زیاد می باشد. 

مصالح استفاده شده در این نوع سوله ورق گالوانیزه شده می باشد و دارای مقاومت و دوام فراوان است. ضخامت این ورق های گالوانیزه نیز جهت کاربردهای مختلف متفاوت می باشد. شکل دهی به ورق های گالوانیزه با عمل نورد سرد در دو مرحله انجام می‌ گیرد.  همچنین این سیستم سازه ای بر روی چهار چرخ می باشد که این نوع سازه به صورت سیار و در هر مکانی قابل تولید، طراحی و نصب می شودسیستم UBM نسبت به دیگر ابزار هایی همانند خود برتری دارد که سبب می شود مواد اولیه به مطلوب ترین شکل ممکن استفاده گردنددر ادامه قصد داریم مزایا سوله UBM و انواع سوله توضیحاتی را ارائه دهیم. 

مزایا سوله UBM چیست؟  

 

انواع مختلف سوله های UBM 

همانگونه که اشاره شد، سوله UBM یکی از رایج ترین سوله هایست که کاربرد بسیاری در صنایع مختلف دارد. برای خرید سوله دست دوم و نو بایستی تمام نکات مورد نظر نظیر این موارد ذکر شده را در نظر بگیرید.

این سازه انواع مختلفی دارد که عبارتند از: 


  • سازهQ شکل( زمین به زمین) 

این سازه یکی از کم هزینه ترین شیوه های ساخت سوله UBM به شمار می رود. ساخت این سازه به این صورت است که دو طرف آن رل روی زمین اجرا می کنند پس به همین دلیل به آن زمین به زمین می گویند. این سازه نیازی به دیوار در پیرامون خود ندارد و خود سازه نقش دیوار را اجرا می کند. 


  • سازه یR شکل( دیوار به دیوار) 

این نوع سازه نیز از پرکاربردترین انواع سازه UBM  است که از دو طرف روی دیوار قرار می ‌گیرد. اما توجه داشته باشید که می توانید در دو طرف سازه به جای دیوار، ستون قرار دهید. به دلیل شکل قرارگیری این سازه به نام دیوار به دیوار شناخته می شود. 


  • سازه یT شکل( زمین به دیوار)  

یکی از دیگر سازهای کاربردی UBM  سازه شکل است که این سازه به این دلیل که یک طرف آن روی زمین و طرف دیگر آن روی دیوار ساخته می شود به سازه ی زمین به دیوار معرف می باشد. شاید همین مدل و شکل های ساختاری جزو مزایا سوله UBM باشد که کاربرد آن را گسترده تر می کند. 

 

مهم ترین مزایای سوله UBM 

سوله های UBM که شامل سوله های نوین هستند، این روزها بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند؛ چرا که طبق علم روز با کیفیت بالایی به تواید رسیده اند. در واقع این سوله به استفاده از سوله UBM جهان شمول می باشد. آیا تا به حال فکر کرده اید دلیل استفاده و استقبال فراگیران از سوله UBM چه چیزی می باشد؟ این سوله دارای مزایای بسیار زیادی است و به کاربران حق انتخاب بیشتری را می دهد. درواقع با دانستن این مزایا کاربران حق انتخاب بیشتر و تصمیم گیری بهتری در انتخاب سوله خواهند داشت. اما در این جا به چندین مزایا سولهUBM  خواهیم پرداخت.  

مهم ترین مزایای سوله UBM

مقاومت و استقامت زیاد 

یکی از مهم ترین مزیت های این سوله مقاومت و استقامت بالای آن می باشد که در برابر باد، زلزله، طوفان،  باران و برف از خود مقاومت نشان داده و طول عمر بالایی دارد. درواقع به علت شکل خاص این سوله که قوسی شکل می باشد برف روی سازه آن قرار نمی گیرد. ایستادگی چشم گیری دارد. 

ارزان و ضد زنگ 

اگر به دنبال سوله ارزان هستید سوله UBM گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. این سوله ها ارزان و مقرون به صرفه هستند پس بهترین گزینه جهت کاربران خواهد بود. این سوله ها دارای خاصیت ضد زنگ، ضد رنگ و ضد آتش سوزی می باشند و همچنین قابلیت شستشو را نیز به همراه دارندحتی در مقابل سوله های سنتی، که به نیروی کار زیادی و ستون و اسکلت و دیوار نیاز دارند، هزینه ساخت آن کمتر می ‌باشد. به علاوه این سوله ها بسیار سریع ساخته می شوند و به اجرا در می آیند و حتی دارای استاندارد بین المللی و گواهینامه اروپایی می باشند. سوله UBM به دلیل مواد استفاده شده در ساخت خود جزء سوله های سبک محسوب می ‌شود. 

ضد حریق 

از دیگر مزایای سوله UBM قابلیت مقاومت بسیار بالا در مقابل فشار و حرارت بالا را می ‌توان نام برد. توجه داشته باشید که سوله سازی UBM با محیط زیست هماهنگی دارد یعنی استفاده از ورق های گالوانیزه در محیط طبیعی کمترین مشکل را ایجاد می‌ کند. اما از مهم ترین مزایا سوله UBM  می ‌توان به قابلیت تغییر دادن اندازه ها در طراحی و انعطاف پذیر بودن سوله اشاره کرد. حال این مزایا می تواند شامل حال سوله های نو و سوله دست دوم نیز شود. 

 

معایب سوله UBM 

سوله UBM جزو بی نظیرترین سوله های کاربردی در جهان است. اما علاوه بر مزایا سوله UBM بهتر است شما با معایب این سوله صنعتی نیز آشنا شوید که عبارتند از: 

  • عدم نصب با جرثقیل سقفی در این سازه‌ ها
  • تبادل و هدر رفت انرژی و حرارت در فصل تابستان و زمستان از طریق این سازه‌ ها
  • محدودیت در ساخت سوله با دهانه و ارتفاع خیلی بلند
  • نیاز به دستگاهUBM برای ساخت و عدم امکان دمونتاژ قطعات و جا به جایی سازه جدا از دستگاه UBM 
  • عدم استفاده در مکان هایی نظیر مرغداری ها به دلیل استفاده از عایق پلی اورتان در ساخت آن

 

امکان ارسال نظر وجود ندارد!