معایب سوله دست دوم

در مطالب قبلی به مزایا و کاربردهای سوله دست دوم پرداختیم؛ در این نوشتار میخواهیم به بررسی معایب سوله دست دوم بپردازیم تا بتوانید برای خرید سوله دست دوم تصمیم گیری نهایی داشته باشید. قطعا با دانستن مزایا و معایب سوله دست دوم می توانید به خرید یک سوله ارزان اقدام نمایید.

معایب سوله دست دوم

سوله دست دوم در موارد بسیاری کارایی و کاربرد دارند که قبلا به آن پرداختیم و از این بحث خارج می باشد؛ فقط لازم به یادآوری است که امروزه برای کسانی که به دنبال سوله صنعتی و سوله ارزان می باشند، انتخاب سوله دست دوم و سایر شعبه ها انتخاب بسیار خوبی است. در نتیجه باید موارد مورد استفاده، مزایا و فواید و همچنین معایب سوله دست دوم را شناخت.

مقایسه ی سوله نو و سوله دست دوم:

 کیفیت سازه ها

اگر بخواهیم مقایسه ای بین سوله نو و سوله دست دوم و سایر شعبه ها داشته باشیم، می توان گفت که سوله دست دوم نسبت به سوله ی نو، از کیفیت سازه ای کمتری برخوردار است. علاوه بر کیفیت پایینتر سازه ها در سوله دست دوم، می توان به معایبی دیگر اشاره نمود؛ همچنین موارد دیگری در زمینه معایب سوله نیز وجود دارد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم

محاسبات فنی و مهندسی

مورد دیگر این است که هنگامی که کسی ساخت سوله نو را بر عهده می گیرد، محاسبات مهندسی و متناسب با متراژ زمین شما و طبق خواسته شما را زیر نظر خودتان در سوله سازی ها انجام می دهد. همین مورد باعث بهتر شدن کارایی سوله و نیز مهندسی بودن آن می شود. در حالی که در اکثر سوله های دست دوم مهندسی سازه آنچنان صورت نمی پذیرد.

معایب سوله دست دوم

 تضمین ایستایی سوله

مهمتر از آن این است که همانطور که احتمالا از آن با خبرید، سوله سازان طبق آیین نامه و ضوابط، باید حداقل ۲۰ سال ایستایی سازه را تضمین نمایند. در سوله های نو، دفترچه محاسبات واقعی و متناسب با شرایط اقلیمی و نوع کاربری ارائه می گردد و در آن مهندس محاسبه گر ، نظارتگر و سازنده باید حتما آیین نامه ها را به صورت کاملا صحیح اجرا نمایند؛ این مورد در خصوص سوله های نو اجباری است؛ اما در مورد سوله های دست دوم در بسیاری از موارد این نکته رعایت نمی شود.

برگشت هزینه

فرض کنید بعد از مدتی خواستید سوله را عوض نمایید؛ یا اینکه طراح را تغییر دهید یا تغییرات در شکل سازه انجام دهید؛ یا سازه را به نقطه گیری انتقال دهید. در سوله نو این کارها به راحتی انجام می پذیرد. و حتی اگر قصد فروش سوله را داشته باشید فقط 15 درصد زیر قیمت میتوانید سوله را بفروشید و اینگونه 85 درصد مبلغی که بابت سوله پرداخت کرده اید، به شما باز می گردد.

 نوع ورقه های به کار رفته

ورقه های به کار رفته در سوله های نو مورد تایید است؛ چرا که در دفترچه تضمین کیفیت نوع ورقه ها حتما ذکر می گردد؛ اما در خرید سوله دست دوم یا سوله ارزان باید دقت زیادی نمود. زیرا در بسیار از موارد، در سوله های دسته دوم، ورق s52 و یا ورق های غیر قابل استفاده لوله های گاز و تانکرهای اسقاطی ساخته می شود. بسیاری از افراد در فروش سوله دست دوم، از خریدار سوء استفاده می کنند و با این ورقها اقدام به ساخت سوله می نمایند که باعث مشکلات فراوانی می گردد. عده ای با این ورقها اقدام به تولید سوله نموده و با نام سوله دست دوم به فروش می رسانند. بنابراین باید حتما زمانی که میخواهیم اقدام به خرید سوله دست دوم نماییم، حتما و حتما موارد زیر را کنترل نماییم:

• محل نصب قبلی سازه
• تصاویر نصب شده سازه
• و دفترچه محاسبات آن

 هزینه های سوله

در سوله های دست دوم مبلغ هزینه های مواردی مانند حمل نقل، پیچها و مهره ها و همچنین، نصب به عهده ی خریدار سوله می باشد. همچنین تحویل سوله درب کارخانه می باشد. در این موارد ابتدا تمام کسانی که اقدام به خرید می کنند، قیمت ارائه شده را با کارخانه ساخت سالن های نو مقایسه می نمایند. در این حالت احتمال اینکه دچار اشتباه در پرداخت هزینه شوند، بسیار زیاد است. در صورتی که کارخانجات سازنده ای که سوله نو را مس سازند، هزینه سوله را با نصب و پیچ و مهره و تحویل سازه حساب می کنند و هزینه جدایی بابت این مسائل نمی گیرند.

مسئولیت فنی فروشنده

نکته دیگری که در معایب سوله دست دوم می توان ذکر نمود این است که زمانی که فردی اقدام به خرید سوله دست دوم در فسا می نمای، باید بپذیرد که در خرید سوله دست دوم، فروشنده مسئولیتی بابت نصب و مسائل مختلف فنی سوله ندارد. در نتیجه تمامی این مسئولیت ها و حوادث ناشی از آن به عهده خود خریدار می باشد که گاهی می تواند منجر به هزینه های تعمیر گزاف و یا حتی خطرات مختلف فنی بشود که گاها این هزینه ها از هزینه ی یک سوله ی نو نیز بالا تر می رود.

معایب سوله دست دوم نوع محاسبه ی قیمت سوله ی دست دوم

وقتی که اقدام به خرید سوله دست دوم می کنید، متوجه می شوید که فروش سوله دست دوم گاها به صورت متری انجام می شود. در این موارد، در سوله های دست دوم ، مقدار وزنی آن ها از سوله هایی که در کارخانجات به صورت نو تولید و ساخته می شوند، کمتر می باشد. در این موارد، آهنی که در سوله به کار رفته به صورت کیلوئی و با وزن حقیقی آن فروخته نمی شود ؛ و نکته ی منفی این است که آهن و سوله در این موارد نه بر اساس وزن آن ها ، بلکه به صورت متری قیمت داده می شود . لذا باید فرد خریدار دقت نماید که وزن سازه چه مقدار می باشد و حتما حتما باید در هنگام خرید ، وزن سوله دست دوم را کنترل نماید تا بابت خرید آن به قیمت سوله حقیقی خاطری جمع داشته باشد .

در این مقاله سعی ما بر آن بود که معایب سوله دست دوم و نیز برخی نکاتی که باید هنگام خرید سوله دست دوم کربلا به آن توجه نمود را ذکر کنیم؛ امیدوارم برایتان مفید واقع شده باشد.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!