معایب سوله UBM

معایب سوله UBM

در این مقاله قصد داریم راجع به معایب سوله UBM یکی از انواع سوله های پرکاربرد صحبت کنیم.  سوله ها از جمله سازه هایی با مساحت بسیار زیاد هستند، که در ساخت آن ها تمرکز به روی ستون ها می باشد. ولی موضوعی که در ساخت این نوع از سوله ها وجود دارد تفاوت در مصالح است. هر سوله دست دوم یا نویی با توجه به مزیت ها ، دارای معایبی نیز می باشد. پس برای آگاهی از معایب سوله UBM با ما همراه باشید.

سوله UBM

معایب سوله UBM چیست ؟ سوله UBM سازه ای جدید و به روز از تکنولوژی می باشد، که در ساخت آن از متریال مختلفی مانند ورق گالوانیزه مقاوم و قوی استفاده شده است. در این فرآیند ساختن این نوع سوله ها، ورق گالوانیزه را در نورد سرد قرار می دهند، و سپس آن ها را به صورت پانل های قوسی یکسانی تبدیل می کنند. بخش جالب فرآیند تولید  اینجاست، که پانل های گالوانیزه را در کنار یکدیگر قرار داده و با متصل کردن آن ها به یکدیگر یک سازه عالی را تشکیل می دهند و در انتها سوله یو بی ام را توسط جرثقیل حمل می کنند، و آن را به اجرا در می آورند. معایب سوله UBM کمتر از مزایای آن است. زیرا همیشه استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها به نفع انسان بوده است. اما آگاهی از معایب این سازه ها نیز ضروری است.

برای آنکه بتوان پانل های این سازه را به یکدیگر مونتاژ کرد و به یک سازه قوی و مقاوم تبدیل کرد، باید نیروهایی متخصص و با تجربه دست به کار شوند. این کار بدون تخصص هرگز قابل اجرا نیست. از مهم ترین مزیت های این سوله می توان به نصب ارزان، هزینه ساخت پایین و طراحی و ساخت آن در کمترین زمان اشاره کرد. سوله UBM سوله هایی با ساخت قوسی شکل هستند، که امروزه به یکی از پرطرفدارترین انواع سوله ارزان و سوله صنعتی تبدیل شده است. با توجه به تمام مزایایی که راجع به این سوله گفته شد و در مطالب گذشته نیز به آن اشاره کردیم ، معایبی هم شامل این سازه ها می شود که اشاره به آن لازم است.

معایب سوله UBM چیست ؟

همانطور که ذکر شد، شاید تصور اینکه این سوله پرطرفدار دارای نقص باشد، اندکی سخت است. ولی متاسفانه اینطور است. پس برای اطلاع از معایب سوله UBM با ما همراه باشید. این معایب به شرح زیر می باشد:

 • به دلیل قوس زیادی که در این سازه ها وجود دارد، در نصب آن نمی توان از جرثقیل های پایه استفاده کرد.
 • در این نوع سازه امکان استفاده از جرثقیل های سقفی نیز وجود ندارد.
 • از آنجایی که همه ورق های گالوانیزه در این سازه به یکدیگر دوخته شده اند، امکان باز و بسته کردن قطعات آن برای جا به جایی ممکن نیست. زیرا این ورق ها نورد شده و یک تکه هستند. پس امکان انتقال آن ها وجود ندارد.
 • به دلیل آنکه ابعاد دهانه این سوله به صورت محدود طراحی شده، نمی توان از آن در ساخت سوله های بزرگ استفاده کرد.
 • از سوله UBM بر خلاف انواع سوله های دیگر نمی توان به منظور فعالیت های بیمارستانی و دارویی استفاده کرد. به دلیل آنکه در ساخت این سوله از ورق هایی با جنس و متریال پلی اورتان به کار برده شده، برای راه اندازی فعالیت های غذایی و دارویی، توسط وزارت بهداشت نمی توان مجوز گرفت. پس امکان این کار وجود ندارد و این یکی از چشمگیرترین معایب سوله UBM است.
 • از آنجایی که ورق پلی اورتان می تواند بوی بد و ناخوشایند را به سمت خود جذب کند؛ و در نتیجه جذب بوی بالایی دارد، در این سوله نمی توان فعالیت هایی مانند مرغداری و دامداری راه انداخت. زیرا سریعا میکروب و باکتری را جذب می کند، و بدتر از همه امکان ضد عفونی آن نیز وجود ندارد.
 • به دلیل تمام معایبی که در این نوع سوله وجود دارد، در بیشتر موارد مورد تایید سازمان نظام مهندسی نمی باشد.

معایب سوله UBM چیست ؟ کاربردهای مهم سوله UMB

از آنجایی که فرم سوله UBM قوسی است در ساخت آن ، پرتی زیادی وجود دارد و باعث اتلاف ورق ها و منابع خواهد شد. این سوله با تمام معایبی که به دنبال دارند، کاربردهای زیادی نیز شامل آن ها می شود که در موارد ذکر شده در زیر است:

 • استفاده برای کشت انواع محصولات کشاورزی مانند سبزیجات ، صیفی جات و همچنین احداث گلخانه
 • ساخت سالن های چند منظوره ورزشی یا استخرها در این سوله ها بسیار پرطرفدار هستند.
 • استفاده به عنوان فعالیت های تجاری، مانند پمپ بنزین، جایگاه های عرضه گاز، سوپرمارکت ها و تعمیرگاه های خودرو
 • ساخت انواع ویلا و مسکونی
 • ازمایشگاه های صنعتی
 • آشیانه هواپیما، کمپ های نظامی، آشیانه هلی کوپتر و تانک، فرودگاه نظامی، خوابگاه، سربازخانه و …
 • ایستگاه های اتوبوس و قطار، پوشش سقف تونل، فرودگاه
 • مراکز آموزشی، مهدکودک و …

انواع سوله ای یو بی ام با توجه به تمام معایبی که به همراه دارد، باز هم نمی توان آن ها را نادیده گرفت، زیرا مزیت های این سوله بسیار بیشتر از معایب سوله UBM است. در نهایت بهتر است بدانید که می توانید بهترین نوع این سوله را برای تمام فعالیت های ذکر شده، از یک شرکت معتبر و مطرح با هزینه عالی و ارزنده تهیه کنید. شرکت های مطرح می توانند بهترین خرید سوله ارزان، خرید سوله دست دوم و نو را برای شما فراهم کنند.

کاربردهای مهم سوله UMBقیمت سوله UBM بر اساس چه عواملی تعیین می شود ؟

همان طور که اشاره کردیم سوله UBM کاربردهای فراوانی دارند. هر کدام از برندها با توجه به متریال به کار رفته در ساخت سوله، اندازه و مساحت سوله، و سایر جزئیاتی که دارد، اقدام به قیمت گذاری می کند. به همین دلیل نمی توان قیمت یکسانی را برای سوله ها در نظر گرفت. تنها اگر به دنبال یک خرید ایده آل در سوله UBM هستید، بهتر است به یک شرکت معتبر مراجعه کنید. همه چیز به تصمیمات شما وابسته است. می توانید این سوله را وجود تمام معایب سوله UBM و در کنار مزیت هایی که دارد تهیه کنید. قبل از خرید سوله باید نیاز خود ، تجهیزات مورد نیاز و … را بررسی کنید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!