مهم ترین نکات خرید سوله نو

در این مقاله قصد داریم راجع به نکات خرید سوله نو اطلاع صحبت کنیم. سوله یکی از مهم ترین سازه های فلزی است که در صنایع مختلف کاربرد دارد. برخی از افراد اقدام برای خرید سوله ارزان به خرید سوله دست دوم می کنند اما برخی دیگر ترجیح می دهند از سوله نو استفاده کند. این امر شاید به دلیل اجبار به اخذ مجوزهای مربوطه باشد. زیرا سوله دست دوم را نمی توان در هر مکانی نصب کرد. برای اطلاع از نکات خرید سوله نو با ما همراه باشید.

نکات خرید سوله نو

مهم ترین نکات خرید سوله نو  چیست ؟ سوله ها دارای مدل های مختلفی هستند که تکنولوژی بکار رفته در ان ها می تواند مزایای زیادی را به آن ها بیفزاید. به طور مثال سوله های تیر ورقی از قدیمی ترین مدل های سوله و سوله های UBM جدیدترین نسل آن محسوب می شود. معمولا در ساخت سوله های جدید و نو ،  تمرکز به روی طراحی یک سازه بدون ستون میانی و در سقفی با پوشش شیب دار می باشد. به سوله ها معمولا سالن های کارگاهی نیز گفته می شود، که همانطور که از نام آن پیداست، برای انجام کسب و کار خاصی به کار برده می شود. خرید سوله نو هزینه بیشتری نسبت به خرید سوله دست دوم به همراه دارد. اما در برخی از مواقع مجبور به خرید سوله نو هستیم.  

سوله ها با توجه به کاربردی که دارند، مورد نقشه کشی قرار گرفته و با توجه به مساحت و متریال مورد نیاز طراحی و ساخته می شوند. کارخانجات بزرگ، اغلب در مساحت های زیاد برای انجام کارهای صنعتی اقدام به خرید سوله می کنند. البته لازم به ذکر که از جمله کاربردهای دیگر سوله ها می توان به مرغداری، انباری، هایپرمارکت، تعمیرگاه، سالن همایش و مجالس، آشیانه هواپیما، پارکینگ خودرو اشاره کرد. اکثر افرادی که به دنبال خرید سوله صنعتی می روند، نمی دانند که باید یکسری نکات خرید سوله نو را مدنظر قرار دهند، تا بتوانند یک خرید موفقیت آمیز داشته باشند.

نکات مهم خرید سوله نو

شاید تصور کنید که خرید یک سوله برای شروع کارهای صنعتی کار سختی نباشد اما این تصور کاملا اشتباه است. سوله ها به دلیل آنکه برای فعالیت های مختلفی به کار برده می شوند باید در انتخاب آن ها بسیار دقت داشت. در این حیطه یکسری نکات مهم برای خرید سوله نو و حتی خرید سوله دست دوم باید مدنظر قرار داده شود، که این نکات به شرح زیر است.

کیفیت

نکته اول توجه به کیفیت و کارایی سوله است. اینکه باید ساخت و مقاومت آن را مدنظر قرار دهید، همچنین در نظر گرفتن هدف شما از خرید سوله بسیار حائز اهمیت است. بعد از اینکه نیاز خود را بررسی کردید باید به سراغ انتخاب مدل های مختلف آن بروید. سوله ها در مدل های گوناگونی تولید می شوند که می توان به تیر ورقی ، خرپایی ، UBM  و … اشاره کرد . در همین وب سایت به بررسی مدل های مختلف سوله پرداخته ایم.

نکات مهم خرید سوله نو

متریال و مواد اولیه

بسیاری از افراد در هنگام خرید به نوع متریال و مواد اولیه بکار رفته در سوله توجهی ندارند و در خرید خود عجله می کنند. این افراد در نهایت از خرید خود پشیمان می شوند. بعد از اینکه تصمیم گرفتید که کدام یک از انواع سوله را خریداری کنید باید مواد اولیه آن را متناسب با نیاز خود در نظر بگیرید.

خرید از شرکت های معتبر

باید برای خرید سوله به شرکت هایی مراجعه کنید، که معتبر و مطرح باشند، تا خیالتان از کیفیت سوله ای که قرار به شما تحویل دهند، راحت باشد. همچنین شرکت های معتبر در خرید سوله نو یا دست دوم، بسیار دقیق هستند و سر موعد مقرر بهترین سازه را به شما تحویل می دهند.

توجه به متراژ و مساحت

نکته مهم دیگری که در خرید سوله نو باید به آن توجه کنید، این است که ابتدا لیستی از ابزار و تجهیزاتی که قرار است در سوله خود جای دهید را آماده کنید، تا در نهایت با یک سازه کوچک تر از آنچه تصورش را داشتید مواجه نشوید. این مشکلی است که اغلب افراد به آن دچار می شوند، و در نهایت سازه ای را خریداری می کنند که به ضرر آن ها خواهد شد.

قیمت

غالبا خرید سوله دست دوم هزینه کمتری نسبت به سوله نو دارد. اما همان طور که در مطالب گذشته اشاره کردیم در برخی از مکان ها نمی توان سوله دست دوم را نصب کرد. زیرا نیاز به مجوزهای مربوطه دارد. به همین خاطر محبور هستیم که از سوله های نو استفاده کنیم. از آنجایی که یکی از مهم ترین موارد خرید سوله، قیمت گذاری آن می باشد، باید ابتدا کیفیت مواد مورد استفاده در اجزای سوله را مدنظر قرار دهید.

همانطور که ذکر شد، خرید سوله مانند یک ساختمانی مسکونی برای زندگی نیست، و به دانستن نکات مهمی وابسته است، که باید آن ها را سرلوحه خرید خود قرار دهید. به این ترتیب می توانید با توجه به نکات خرید سوله نو یک معامله موفقیت آمیز داشته باشید.

توجه به متراژ و مساحت

رایج ترین اشتباه در خرید سوله نو چیست؟

محاسباتی که در ابعاد سوله صورت می گیرد، اغلب توسط خریدار انجام نخواهد شد، به همین دلیل بعد از آنکه معامله به پایان می رسد، فرد شاهد کوچک بودن سوله می باشد، که دیگر نمی شود کاری کرد. به این ترتیب، یکی از رایج ترین اشتباهاتی که اغلب توسط خریداران سوله و بدون توجه به نکات خرید سوله نو ایجاد می شود، رو به رو شدن با یک سوله کوچک است. از آنجایی که معمولا سوله نباید به کل پر شده از ابزار و وسیله باشد، و باید کمی جای خالی برای وسایلی که قرار اضافه شود، یا رفت و آمد افراد وجود داشته باشد، باید همیشه کمی از اندازه اصلی بزرگتر خریداری شود.

به همین دلیل، افراد بدون در نظر گرفتن اینکه قرار است در آن سوله چه میزان ابزار و تجهیزاتی نگهداری کنند، برای خرید آن اقدام می کنند که نتیجه آن اشتباهی جبران ناپذیر است. به این ترتیب برای جلوگیری از این اشتباه، باید قبل از مراجعه برای خرید این سازه، لیست کامل و بی نقصی از ابزارها و وسایلی که قرار در آن انبار نگهداری شود تهیه کنید تا بدانید که دقیقا به چند متر سوله نیازمند هستید و توصیه می شود یک سوله بزرگتر از آنچه که در نظر دارید تهیه کنید، زیرا سوله ها در نهایت شما را سوپرایز خواهند کرد. بهترین کار توجه به نکات خرید سوله نو است، که به شما در این پروژه کمک می کند، تا دچار اشنباه نشوید.

نتیجه گیری !

با توجه به موارد مهمی که در این مقاله راجع به خرید انواع سوله ذکر شد متوجه شده اید که خرید سوله آنطور که به ظاهر نشان می دهد، آسان نیست. همین دلیل باید نکات ذکر شده مهم را مدنظر قرار دهید و آن ها را فراموش نکنید، زیرا نتیجه این خرید میتواند موفقیت یا عدم موفقیت شما باشد. همه چیز به تصمیمات شما وابسته است.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!