بهترین نوع سوله

 از مهم‌ ترین ویژگی سوله دست ‌دوم می ‌توان به، به صرفه بودن سوله دست ‌دوم در هنگام خرید صنعت گران اشاره کرد. سوله دست ‌دوم امروزه در صنعت های گوناگونی کاربرد فراوانی دارد؛ و با افزایش صنعت در کشور ها این سازه هم افزایش می یابد.

در حال‌ حاضر سوله ‌های متفاوتی نظیر: سوله‌ های خرپایی، سوله ‌های یو بی‌ ام، در حال ساخت هستند.

نکاتی در خرید سوله‌ های دست‌ دوم

طول، عرض و ارتفاع سوله باید با مناسب کاربری آن باشد. کیفیت ساخت و زوایای برش و نحوه اتصالات مناسب باشد. میزان اصتحکاک و کیفیت رنگ سازه هم مناسب باشد. اخذ تضمین نصب درست و بدون عیب سوله ازجانب فروشنده برای سوله‌ هایی مونتاژ و نصب نشده.

 دلیل این ‌که خریدار این تضمین‌ ها را از فروشنده می خواهد، به این خاطر می ‌باشد، که سوله‌ هایی که در حال ساخت و نصب هستند، اگر ایرادی داشته باشند دیگر خرید آن متحمل هزینه ‌های اضافی و گزاف نشود؛ و این هزینه‌ ها توسط فروشنده کم خواهد شد.

سوله‌ های دست‌ دوم فلزهایی می باشند که توسط پیچ و مهره مونتاژ و به یک دیگر اتصال داده می شوند؛و برای فروش و عرضه به بازار، رنگ‌ کاری می شوند. برای خرید سوله‌ های دست دوم حتما باید از شرکت‌ های معتبر و برند خریداری کرد.

زیرا شرکت های سازنده این سازه ها دارای تضمین می ‌باشد؛ و سوله ‌هایی که دارای مشکل هستند را تضمین می کنند، و بعد از بررسی مشکلات و عیب یابی سوله‌ ها آن‌ ها را تحویل مشتریان خود می‌ دهند و سوله‌ های تقلبی کمتر خریداری می‌ شود.

یکی دیگر از ویژگی ‌های سوله دست ‌دوم این است که بعضی از سوله ‌های دست ‌دوم قابل جدا سازی دارند و قسمت‌ های آسیب ‌دیده را می ‌توان به راحتی جدا سازی کرد؛ و از دیگر ویژگی  سوله‌ های دست‌دوم قابل نصب در مکان ‌هایی می باشد که تحت نظارت شهرداری‌ ها نباشد. ولی لازم به ذکر است که باید به این نکته توجه داشت تا مشکلاتی رخ ندهد.

انواع سوله‌ های دست‌ دوم:

سوله ‌های دست‌ دوم دارای انواع مختلفی می‌ باشند که در ادامه مقاله به چند نمونه از آن ها اشاره خواهیم کرد.

 ۱) سوله دست‌ دوم تیر ورقی

 ۲) سوله دست ‌دوم خرپایی

 ۳) سوله دست‌ دوم یو بی ‌ام .

سوله دست ‌دوم تیر ورقی:

 این نوع از سازه ها تقریباً سازهای می باشند، که با روش سنتی تولید و نصب می شوند و دارای قدمت بالایی در ساخت نیز می ‌باشند؛ و امروزه از این روش کمتر استفاده می ‌شود. سوله‌ های تیر ورقی را با استفاده از فولاد در داخل دستگاه‌ های خاصی قرار می دهند و بعد از آن اجزای تیر ورقی را به وسیله پیچ و مهره به یک دیگر اتصال می دهند؛ و یکی از دلایلی که در این کار درگذشته از فولاد استفاده می ‌شد این بود که فولاد  از قیمت کمتری برخوردار بود و بسیار مقرون به ‌صرفه بود . ولی در حال حاضر امروزه به دلیل افزایش قیمت فولاد دیگر از این روش استفاده نمی ‌کنند.

 سوله دست ‌دوم خرپایی:

این دسته از سازه ها از مدرن ‌ترین سازه ها محسوب می‌ شود. به دلیل این‌ که در طراحی، نصب و ساخت از نرم‌ افزار استفاده می‌ کنند. از سوله ‌های خرپایی در شرکت‌ های بولینگ و ناسا استفاده می ‌کنند .سوله‌ های خرپایی از سوله‌ های دیگر به صرفه ‌تر می‌ باشد. زیرا دارای کیفیت و مقاومت بالایی می ‌باشد و کاملاً طراحی به‌ دلخواه خود مشتری انجام می‌ شود؛ و همین طور طول دهانه گسترش دارد.

 سوله دست‌ دوم یو بی ‌ام :

این سوله‌ ها هم با استفاده از فناوری جدید و به ‌روز طراحی و ساخته ‌شده اند. ولی در مقایسه با سوله خرپایی دارای معایبی می‌ باشد؛ که همین کار باعث شده که سوله‌ های خرپایی مطرح باشند و استفاده از آن نسبت ‌به سایر سوله‌ ها فراوان باشد. سوله‌ های یو بی ‌ام دارای مقاومت بسیار زیادی در برابر زلزله و باد شدید دارند، و به‌ صورت یک عایق عمل می‌ کنند. ولی معایبی که در رابطه با این سازه ها می ‌توان گفت این ‌موضوع است، که امکان گسترش دهانه سازه وجود ندارد. همچنین از جرثقیل سقفی برای جا به جا کردن این سازه ها نمی ‌توان استفاده کرد.

برای براورد هزینه ‌های سوله باید به نکات زیر توجه داشت:

1) مکان سوله

 2) مساحت سوله

 ۳) ارتفاع سوله

 ۴) کاربرد سوله

 ۵) نوع متریال کاربردی مورد نظر

با توجه به این موارد هایی که در قسمت فوق ذکر شد، می‌ توان هزینه‌ های تقریبی سوله‌ های دست‌ دوم را برآورد کرد؛ و برای برآورد دقیق سوله‌ های دست ‌دوم باید نقشی سازه، طراحی‌ شده باشد درصورتی‌ که نقش سازه‌ ها طراحی نشده باشد، می‌ توان با نقشه‌ کش مجرب نقشه سازه خود را بدست بیاورید و نسبت‌ به استعلام هزینه سوله به‌ صورت دستی اقدام کنید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!