سوله دست دوم

کاربرد سوله‎های دست ‌دوم

در این مقاله کاربرد سوله‎های دست ‌دوم را بررسی می کنیم. برای پاسخ به این سوال ابتدا باید بدانیم سوله دست دوم چیست؟

سوله دست دوم چیست ؟

سوله دست دوم برای فروش در بازار وجود دارد. در سوله دست دوم ، معمولا سوله های کارکرده را با رنگ زدن و بازسازی به خریداران می دهند. سوله دست دوم از لحاظ قیمت سوله ، مقرون به صرفه می باشد چون پس از استفاده می توان قطعاتش را از هم جدا کرده و دوباره برای استفاده مجدد سرهم بندی کرد. هم چنین در صورت نیاز می توان بعضی از قسمت هایش را با قطعات نو جایگزین کرد.

موارد استفاده از سوله کارکرده یا دمونتاژ

سوله دمونتاژ یا دست دوم برای موارد زیر مناسب است:

  • نمی خواهید هزینه ی بالایی پرداخت کنید
  • کیفیت سوله خیلی مهم نباشد
  • سوله در منطقه آب و هوایی مناسب است و می توان از این نوع سوله استفاده کرد
  • مدت زمان استفاده از سوله کم باشد
  • امکان تغییر مکان خط تولیدی در چند سال آینده وجود داشته باشد

نکات مهم برای نصب سوله دست دوم

سوله دست دوم چیست : در موقع اجرا و ساخت سوله که معمولا در محل است باید استاندارد های لازم را رعایت کرد. توجه به شرایط محیطی و آب و هوایی بسیار مهم است.

شرایط محیطی

یکی از نکات مهم در شرایط محیطی زلزله خیز بودن آن است. قدرت زلزله های قبلی را بررسی کنید و به جنس خاک موجود توجه کنید. بعد از بررسی ها یک میانگین محاسبه کنید و بعد سوله خود را طراحی کنید.

شرایط آب و هوایی

توجه به میزان بارش برف و باران نیز بسیار مهم است. باید بررسی کنید که سقف سوله توانایی تحمل چه میزان از بارش را دارد. علاوه بر بارش برف و باران باید به شدت و قدرت بادهای منطقه نیز توجه کنید.

بسته به نوع کاربرد سوله و ساخت سوله برای واحد های صنفی و صنعتی مختلف باید به دهانه، طول، شیب و ارتفاع سوله توجه کرد.

کاربرد سوله دست دوم

در بخش صنتع و تولید همیشه داشتن یک فضای استاندارد برای تولید ضرورت دارد. در هر فضا و مکانی نمی توانید فعالیت تولید خود را انجام دهید. سوله ها از این نظر که قابلیت جای گذاری ماشین آلات سنگین و حجیم را دارند بسیار کاربردی هستند.

با توجه به این که ویژگی های ساختاری سوله ها با دیگر ساختمان ها متفاوت است، میتوانند یک فضای مناسب برای راه اندازی خط تولید باشند. دهانه های بزرگ سوله ها این امکان را به شما می دهد تا بتوانید چند خط تولید را به صورت موازی راه اندازی کنید.

ارتفاع زیادی که سوله ها دارند این امکان را فراهم می کنند تا بتوانید ماشین آلات بزرگ را به راحتی در آن ها جای گذاری کنید. این نکته یکی از نقاط قوت سوله های صنعتی به حساب می آید.

نکته جالب توجه در کاربرد سوله این است که علی رغم دهانه وسیع، ساخت این سازه بدون نیاز به ستون میانی انجام می شود؛ لذا هیچ گونه مانعی بر سر راه استفاده حداکثری از فضا وجود ندارد.

عدم وجود ستون میانی در مرکز سازه، موضوع مهمی است که به بهره برداری بهتر از فضا کمک می کند و در برخی مشاغل به صورت یک ضرورت غیر قابل انکار باید به آن توجه شود.

کاربرد سوله‎های دست ‌دوم در مشاغل صنعتی

با توجه به این که در هر کشوری صنعت بسیار مورد اهمیت است. باید مشاغلی تولید و صنعتی با قدرت فعالیت های خود را انجام دهند این فغالیت ها به رشد اقتصادی کشور نیز کمک می کند.

مشاغل صنعتی طیف وسیعی از حرفه ها را شامل می شوند.  کاربری سوله در آنها نمود بارزی دارد. کاربردهای متنوع و گسترده ای که از تولید اجزاء و ساخت قطعه گرفته تا صنایع بزرگتر مانند ماشین سازی و… را شامل می شود. این شغل ها با توجه به متمرکز سازی مشاغل صنعتی به طور میانگین در شهرک های صنعتی فعالیت می کنند.

صنایع غذایی و مواد خوراکی

این صنایع به دلیل اینکه با مواد غذایی و سلامت انسان مستقیم، باید نکات بهداشتی در آن ها به بهترین نحو رعایت شود. بر همین اساس در کاربرد سوله، تجهیزات جانبی بسیار مهمی نظیر سوله سردخانه الزامی می شود که بدون آن، امکان راه اندازی سوله با هدف تأمین نیاز صنایع غذایی وجود ندارد.

یکی دیگر از نکات مهم در صنایع غذایی انبار مواد غذایی می باشد. به عنوان مثال در کشتارگاه ها که گوشت خام تامین می شود، نگه داری از فراورده های گوشتی اهمیت فوق العاده ای دارد. استفاده از سوله ها این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید در این بخش از صنایع مواد غذایی با موفقیت عمل کنید.

  • صنایع ساختمانی وابسته: تولید کنندگان شیرآلات ساختمانی، تولید کنندگان کاشی و سرامیک و کفپوش، تولید کنندگان درب و پنجره و مواردی از این دست، گروه های تولیدی و صنعتی این دسته هستند. کاربری سوله در آنها، مبتنی بر جریان تولید کف کارخانه تنظیم می شود.

کاربرد سوله در مشاغل تولیدی

  • قطعه سازی و تأمین لوازم یدکی

ماشین آلات و تجهیزات در هر حرفه ای که باشند، از تعداد زیادی کد قطعه مجزا با کارکردهای مختلف تشکیل شده اند بدیهی است که این قطعات در اثر کار مداوم و به مرور زمان، مستهلک شده و نیاز به تعویض خواهند داشت.

مضاف بر این، همه روزه تعداد زیادی ماشین آلات جدید و دستگاه های تازه ساخته می شوند که نیاز به تعویض قطعات فرسوده دارند. یکی از موارد استفاده دیگر در مورد سوله های ایجاد یک فضای صنعتی برای قطعه سازی است. این کار به دلیل داشتن دقت بالا در فعالیت و المان های سخت گیرانه نیاز به تخصص و تجربه و تعهد کافی را دارد.

فعالیت هایی نظیر خودرو سازی، یا تولید قطعات ماشین آلات سنگین یکی از کاربری های سوله ها است. با توجه به این موضوع می توانید نسبت به فعالیت تولیدی خود سوله مورد نظر را طراحی و تولید کنید و یا برای کمتر شدن هزینه ها و یا صرف زمان کمتر از سوله های دست دوم موجود در بازار استفاده کنید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!