کاربرد سوله دست دوم

امروزه خرید و راه اندازی سوله، بسیار هزینه بردار و سخت می‌باشد؛ لذا کاربرد سوله دست دوم بیش از پیش دارای اهیت شده است؛ قبل از انتخاب و خرید، ابتدا باید کاربرد سوله دست دوم را شناخت و پس از آن با انواع آن آشنا شد.

کاربرد سوله دست دوم

کاربرد سوله‌ دست دوم در مقایسه با سوله نو بسیار زیاد است. به طور مثال در طراحی سوله اگر شما به دنبال خرید سوله ارزان می باشید ، سوله دست دوم گزینه مناسب و ایده آلی محسوب می شود.  اگر کیفیت سوله برای شما اهمیت زیادی ندارد نیز می توانید از کاربرد سوله دست دوم بهره مند شوید. اما توجه داشته باشید که در سوله صنعتی ، کیفیت از اهمیت زیادی برخوردار است. در ادامه به سایر مواردی اشاره می کنیم که می توانید از این نوع سوله ها استفاده کنید.

  • سوله در منطقه آب و هوایی مناسب است و می توان از این نوع سوله استفاده کرد
  • مدت زمان استفاده از سوله کم باشد
  • امکان تغییر مکان خط تولیدی در چند سال آینده وجود داشته باشد

در این موارد که ذکر شد، خرید و تاسیس سوله به صرفه نبوده و خرید سوله دست دوم مقرون به صرفه‌تر می باشد.

موارد استفاده از سوله دست دوم

از سوله دست دوم، در جاها و موارد مختلفی می‌شود بهره برد که در ادامه به برخی از موارد استفاده و کاربرد آن می پردازیم:

ساخت انبارهای توزیع

انبارهای توزیع ویژگی‌های خاصی دارند که شرایطی را فراهم می نماید تا افراد بتوانند به جای آنکه هزینه زیادی را بابت تاسیس و ساخت سوله های نو کنند، به خرید سوله دست دوم بپردازند. با توجه به اینکه قیمت سوله های نو و آکبند بسیار بالا می باشد و از لحاظ اقتصادی برای کاربران و متقاضیان مقرون به صرفه نیست. در نتیجه یک کاربرد سوله دست دوم استفاده از آن در ساخت انبارهای توزیع جهت حفظ و نگهداری مواد مختلف می باشد.

ساخت سوله های سالن اجتماعات

دیگر کاربرد سوله ی دست دوم،  استفاده از این سازه های فلزی جهت ساخت و خلق فضایی باز و زیبا برای برگزاری انواع جلسه ها و همایش های مختلف است. بنابراین می توان به راحتی با کمترین هزینه یک سوله ارزان را در اختیار داشت؛ رنگ کاری و تعمیر و نصب سوله دست دوم بسیار آسانتر و به صرفه تر از خرید یک سوله نو می باشد.

سوله دامداری و کشاورزی

با نگاهی به سر تا سر کشور میبینیم شغل افراد بسیار زیادی فعالیت های در زمینه تولید مواد غذایی می باشد؛ از جمله دامداری و کشاورزی. بنابراین با توجه به اینکه در نقاط مختلف، دامداری و کشاورزی شغل بسیاری از افراد است و آنها از این طریق کسب امرار معاش می کنند و اقتصاد روستایی و حتی بخش زیادی از قتصاد صنعتی کشور، بر همین حوزه بنا شده است، استفاده از سوله های دست دوم برای ساخت سوله های دامداری و کشاورزی از لحاظ اقتصادی بسیار مناسب بوده و از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است. لذا دیگر کاربرد سوله دست دوم که جایگاه ویژه ای نیز دارد، در موارد دامداری و کشاورزی می باشد.

سوله دامداری و کشاورزی

ساخت سوله مکان های مذهبی

دیگر کاربرد سوله دست دوم در حوزه سوله های مختلف و سوله های مکان های مذهبی است. همان طور که می دانید شهرهایی که دارای مکان های مذهبی هستند سالانه میزبان تعداد بی شماری زائر و مسافر هستند. برگزاری مراسمات مختلفی از جمله، مراسمات ماه محرم و یا جشن هایی مانند عید نیمه شعبان و … ، نیاز مند فراهم کردن فضایی بزرگ برای افراد مختلف می باشد.

از این رو این مکان ها به قسمت های مختلفی مانند فضای اداری، آشپزخانه، سالن های برگزاری همایش ها، نمایشگاه های مختلف و … نیاز دارند که جهت ساخت آنها بهتر است از سوله های دست دوم استفاده نمود؛ زیرا این نوع سوله ها از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشد.

ساخت کارگاه های پیمانکاری

دیگر کاربرد سوله دست دوم استفاده از آن برای ساخت کارگاه های پیمانکاری است. این نوع سوله به دلیل اینکه از قیمت پایین تری نسبت به سوله های نو برخوردار هستند به همین دلیل از لحاظ اقتصادی برای پیمانکاران بسیار به صرفه و بهتر می باشد.

ساخت فضاهای آموزشی و مسکونی

بهتر است بدانید با استفاده از دیوار کشی مناسب این نوع سوله ها به راحتی می توانید از این نوع سوله ها برای ساخت فضاهای مناسب آموزشی و مسکونی استفاده نمایید.

ساخت رستوران های بین راهی

یکی دیگر از کاربردهای سوله دست دوم استفاده از آنها برای ساخت رستوران های بین راهی و سفره خانه ها می باشد. با استفاده از این نوع سوله می توان این مکان های را با کیفیت بالا و قیمت بسیار مناسبی طراحی کرد و از مزایای آن بهره برد. همچنین با استفاده از این نوع سوله ها می توان برای ساخت فضاهای دائمی و موقت  و همچنین کمپ های مختلف خود استفاده کرد.

ساخت رستوران های بین راهی

سوله دست دوم استاندارد چیست؟

این سوله ها به علت تغییر کاربرد زمین سوله و تبدیل آن به یک مکان دیگر و یا ایجاد سوله های بزرگتر در محل همان سوله تخریب شده اند؛ اما کاملا استاندارد بوده اند و در هنگام تخریب به صورت اصولی و استاندارد باز شده اند و در یک مکان دیگر دپو شده اند و با قیمت مناسب تری نسبت  به  سوله نو فروخته خواهند شد.

حال شاید به این سوال برخورد کنید که دپو یعنی چه؟ در اصل دپو در محیط های صنعتی کاربرد دارد و به محیطی گفته می شود که در ان مواد خام در انبار انباشته می شوند تا بعداً در فرایند تولید به کار گرفته شوند.

سوله دست دوم غیر استاندارد چیست؟

در بالا ذکر شد که سوله های استاندارد از خراب کردن سوله های سالم تولید می شود؛ اما سوله های غیر استاندارد، از تخریب سوله های سالم ساخته نمی شوند و  اسکلت فلزی، کابل‌کشی و دیوار های آن ها دست دوم هستند که باعث ضرر و زیان کارفرماها خواهد شد. نکته مهم این است که خرید و فروش این دسته از سوله ها، غیر قانونی است.

پس حتما به این نکته توجه کنید تا دچار ضرر نشوید؛ زیرا همانطور که می دانید اسکلت فلزی یک سوله مهم ترین قسمت آن محسوب می شود و باید در ساخت آن از ورقه های ضخیم آهنی و جوش های مناسب استفاده شود. اگر فردی از ورقه های نازک و دست دوم و لوله های نازک که پرس شده و به شکل ورق در آمده اند در ساخت آن ها استفاده کند، فاجعه ی بزرگی ممکن است رخ دهد؛ مثل بارش برف یا وزش باد  که باعث می شود این سوله ها تخریب شده و خسارت های جانی و مالی فراوانی به جا خواهد گذاشت . امیدوارم با خواندن این مطلب، به کاربرد سوله دست دوم و نکاتی که در خرید آن باید دقت نمود، پی برده باشید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!