کاربرد سوله UBM

آیا با کاربرد سوله UBM و مزیت های آن آشنا هستید؟ آیا می دانید سوله UBM جزو پرکاربردترین سوله های مورد استفاده در عصر جدید است؟ قطعا می دانید که علم روز به روز در حال پیشرفت و توسعه است و این امر در تمام صنایع تاثیرگذار می باشد. سوله نیز یکی از پرکاربردترین اصطلاحاتی است که در صنعت ساخت و ساز نام آن را می شنویم. امروزه این روش ساخت سازه های اسکلتی در مدل های پیشرفته تری چون سوله UBM به کار می رود. اکنون به منظور کسب اطلاعات بیشتر درباره این سوله، مزایا، قیمت، خرید سوله نو و سوله دست دوم در کرمان و سایر شعبه های ایران سوله، کاربرد سوله UBM و … این مطلب را برای شما عزیزان ارائه می کنیم.

سوله UBM چیست و چه کاربردی دارد ؟

کاربرد سوله UBM چیست ؟ سوله های UBM یک نوع سوله بسیار پیشرفته و کارآمد می باشد که بر اساس نوعی تکنولوژی طراحی شده است. این سوله باکیفیت را از جنس ورق های فولاد گالوانیزه تولید می کنند که این ورق ها پس از نورد سرد (Roll Forming) با کمک دستگاه های UBM به پانل های قوسی یکسان تبدیل می شوند. حال با قرار دادن این پانل ها در کنار یکدیگر که توسط دستگاهی مخصوصی به یکدیگر دوخته می شوند، سازه شکل می گیرد. در مطالب گذشته اشاره کردیم که گالوانیزه کردن ورق های فلزی نوعی فناوری جدید محسوب می شود که با انجام آن می توان سطح فلزات را در برابر عوامل طبیعی از جمله اکسیداسیون ، پوسیدگی ، زنگ زدگی و … مصون کرد. این امر سبب افزایش طول عمر ورق های فلزی در کاربردهای مختلف خواهد شد.
البته توجه داشته باشید که مراحل مونتاژ و نصب پانل ها کار هر کسی نیست و نیاز به تجربه بسیار بالایی دارد. این سازه مدرن با هزینه ارزان نصب می گردد و به سوله ارزان نیز شهرت دارد. اگر قصد خرید سوله ارزان را دارید می توانید بجز سوله دست دوم در شیراز و سایر شعبه های ایران سوله می توانید به مدل های UBM فکر کنید زیرا گزینه مناسبی برای شما محسوب می شوند. در مطالب گذشته تحت عنوان ” سوله UBM چیست ؟ همه چیز درباره سوله UBM ” اشاره کردیم که این سازه ها ظاهری قوسی دارند و فاقد اسکلت هستند اما این ویژگی دلیلی بر عدم مقاومت آن ها نیست.

دلیل محبوبیت و فراگیر شدن سوله UBM

طراحی این سوله صنعتی بسیار آسان بوده و مراحل آن با سرعت زیادی انجام می شود. مزایای این محصول بسیار زیاد است و همین مزیت ها و ویژگی های ساختاری ، کاربرد سوله UBM را افزایش می دهد. البته ناگفته نماند که در صورت نبود بودجه لازم، کاربران‌ می توانند حتی از سوله دست دوم در فسا یا هرجای دیگر استفاده کنند. زیرا در اغلب موارد از سوله ها برای پربایی مراسمات و مکان های موقتی مانند نمایشگاه ها استفاده می شود و به این دلیل ، نیازی به تهیه سوله نو و هزینه زیاد بابت تهیه آن وجود ندارد.در ضمن سوله دست دوم مشهد نیز یکی از شعبه های دیگر ایران سوله است.

کاربرد سوله UBMاین سوله ها قوسی شکل هستند و امروزه به شدت در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از سوله ها نیاز به جرثقیل سقفی ندارند که سوله UBM جزو آن ها به شمار می رود. سیستم انحصاری این سوله های محبوب ، توسط یک شرکت بسیار معتبر آمریکایی MIC اختراع شده است. این سیستم پیشرفته در سوله ها به دلیل اینکه با استفاده از علم مدار یکپارچه عمل می کند، سوله ‌هایی با فرم‌ های خاص و بدون استفاده از ستون، آهن کشی، خر پا، جوشکاری، میخ و … را به تولید می رساند.

کاربرد سوله UBM

همانگونه که اشاره شد، سوله های UBM یکی از پیشرفته ترین سوله هایست که با استفاده از تکنولوژی UBM به تولید می رسد. درباره مزایا و کاربرد سوله UBM تعاریف زیادی وجود دارد. چرا که این محصول باکیفیت، قابلیت استفاده در مراکز مختلف را دارد. در بسیاری از مواقع از این سازه به جای تیرها و ستون های عریض و یکپارچه استفاده می کنند. در واقع این کار با اتصال خرپایی پروفیل های استاندارد صورت می گیرد و مدل خرپا بودن مقاومت آن را افزایش می دهد. از دیگر کاربرد سوله UBM می توان به سازه در کارخانه‌ ها، اسکلت ساختمان، انبارها، مرغداری‌ ها، آشیانه‌ های هواپیما، تعمیرگاه‌ ها، فروشگاه‌ ها و سالن‌ های ورزشی اشاره کرد. در هر مکانی که نیاز به سازه های بسیار بزرگ باشد از سوله UBM استفاده می کنند.

مزایا سوله UBM چیست ؟

تمامی محصولاتی که امروزه به تولید می رسند، همگی نتیجه پیشرفت علم هستند. اگرچه سوله و سازه های اسکلتی سال هاست در ایران و سایر کشورها به تولید می رسد. و حتی از ایران سوله دست دوم در عراق نیز به فروش می رود. اما UBM یک نوع تکنولوژی جدید است که در برخی از سوله ها به کار می رود و با نام سوله UBM آن را می شناسند. با توجه به پیشرفت علم، رقابت میان تولیدکنندگان نیز بیشتر شده و از این رو از روش ها و مواد درجه یک جهت تولید استفاده می کنند که به همین دلیل مزیت های بسیار زیادی خواهند داشت. البته توجه داشته باشید که این مزایا بر کاربرد سوله UBM نیز می افزاید. این محصول به دلیل وزن کمی که دارد به راحتی جابجا می شود. همچنین با توجه به استفاده تکنولوژی HBM در آن ضد زلزله می باشد و مناطق باد خیز نیز مناسب می باشد.

کاربرد سوله UBMقوس های این سازه، سرعت های بالای باد را از بین می برد و این خنثی کردن باد ویژگی مهم آن ها است. در ساخت این نوع سوله از پوشش‌ های پلی اورتان استفاده می کنند که می تواند عایق بسیار خوبی در مناطق گرم و سرد در برابر گرما و سرمای زیاد باشد. از مهمترین مزیت های این سوله می توان به دارا بودن استاندارد بین المللی آن اشاره کرد. از طرفی سرعت طراحی و اجرای این نوع سوله به دلیل طراحی خاص خود محصول عالی می باشد. از نظر قیمت نیز بسیار مقرون به صرفه هستند اما انعطاف پذیری در طراحی سوله از مهم ترین مزیت های آن به شمار می رود. یکی از مهمترین ویژگی های دیگر، سازگاری سوله UBM با محیط زیست است که دلیل آن استفاده از ورق های گالوانیزه در ساخت سوله می باشد.

معایب سوله UBM

اگرچه مزایا و کاربرد سوله UBM بسیار زیاد است اما این‌ محصول ساخت دست بشر است و ممکن است علاوه بر مزایا دارای معایب انگشت شماری نیز باشد. اما به طور کلی مزایای آن بیشتر از معایبش است. البته معایبی که در این بخش به آن ها اشاره می کنیم تنها شامل حال این نوع سوله نمی شود؛ بلکه تمامی محصولاتی که حتی با پیشرفته ترین امکانات روز طراحی می شوند، دارای معایبی هستند. به طور مثال قوس این نوع از سوله ها بسیار زیاد است که برخی از افراد آن را مزیت نمی دانند. مورد دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که اگر برای احداث واحدهای درمانی مانند بیمارستان نیاز به سوله دارید نمی توانید از نوع UBM آن استفاده کنید چون محدودیت هایی در این باره وجود دارد.بهرحال ایران سوله ، سوله دست دوم در کربلا که شامل UBM  نیز می باشد را ارائه می دهد.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!