سوله ارزان

سوله ارزان با بالاترین کیفیت

سوله یکی از سازه های پرکاربرد در انواع صنایع است که انواع مختلفی دارد. امروزه اگر قصد ساخت سوله نو را داشته باشید باید هزینه نسبتا زیادی را پرداخت کنید اما اگر قصد ساخت سوله ارزان را دارید بهترین راهکار برایتان ساخت سوله دست دوم می باشد، اگر قصد تهیه سوله ارزان را دارید با ما همراه باشید.

سوله ارزان و با کیفیت

نمونه کارهای موفق ما

مزایا خرید سوله ارزان از ایران سوله

 • ایران سوله
  تحویل سریع
 • ایران سوله
  آماده بودن سوله
 • ایران سوله
  هزینه ی کم تر
 • ایران سوله
  امکان انتخاب توسط مشتری

چرا ایران سوله؟

تضمین کیفیت سوله

تضمین کیفیت سوله

ساخت سوله متنوع

ساخت سوله متنوع

متخصصان با تجربه

متخصصان با تجربه

مراحل طراحی سوله

مراحل طراحی سوله

1.ایجاد چک لیست طراحی سوله توسط نرم افزار

2. گزینش صحیح نرم افزار

3. تعریف صحیح متریال ساخت

4. اجزای خطی

5. معرفی اعضای سطحی

6. محاسبه دقیق بارهای وارده بر سوله

7.رسم طرح اولیه اسکلت سازه همراه با کف

8. الزامات آیین نامه به طراحی

9.آنالیز اولیه بر سازه

10. رفع اشکالات طراحی

11.انجام اصولی طراحی پی ها و فونداسیون

12.رسم نهایی

خرید سوله ارزان

برای استعلام قیمت و خرید سوله ارزان همین حالا اقدام کنید!

همین الان برای گسترش و رونق کسب و کار خود سوله متناسب را سفارش دهید و یا برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

اخبار ایران سوله در خبرگزاری ها

خبرگزاری فارس
خبر آنلاین
خبرگزاری مهر

اطلاعات بیشتر از سوله ارزان

استفاده از سوله نو طبیعتا هزینه بیشتری به همراه خواهد داشت به دلیل اینکه هزینه آهن نو ساخت سوله جدید زیاد است و اگر می خواهید ارزان و اقتصادی پیش بروید بهترین گزینه سوله ارزان و دست دوم کار کرده می باشد. سوله دست دوم اجرت ساخت ندارد و هزینه نگهداری از آن نیز بسیار کمتر است.

قیمت سوله ارزان

قیمت سوله ارزان

همانطور که گفتیم قیمت سوله دست دوم و کار کرده کمتر از سوله های نو می باشد، قیمت این سوله ها از حدود 30 میلیون تومان شروع می شود. 

انواع سوله ارزان

انواع سوله ارزان

به طور کلی سوله های خرپایی، سوله های UBM، سوله های تیرورقی و سوله های لوله ای قیمت کمتری نسبت به سایر سوله ها دارند. دلیل اصلی پایین بودن قیمت این سازه ها این است که در دسته سوله های سبک قرار می گیرند سوله این است که سبک هستند و از فولاد و مصالح سبک برای ساخت آنها استفاده شده است.

سوله UMB

سوله UMB

سیستم انحصاری این نوع از سوله توسط شرکت آمریکایی MIC اختراع و ثبت شده و نسل پیشرفته آن در سال 1994 به بازار عرضه شده است. امروزه 80 کشور در دنیا با دستگاه UBM سوله تولید می کنند. سوله های UBM در بسیاری از کسب و کار ها مانند سوله های صنعتی، سالن رستوران و ورزشی کاربرد دارند. 

سوله تیر ورقی

سوله تیر ورقی

سوله تیرورقی مزایای بسیاری دارد که از نمونه های قابل توجه آن  قابلیت ساخت طبقاتی  و بازیافت قطعات هستند. همچنین این سازه کاربردهای بی شماری دارد، از جمله کاربردهای سازه  تیرورقی می توان به بکارگیری آن در کشاورزی، آشیانه ها و مرغداری ها  اشاره کرد. سازه تیرورقی درکنار مزایا و خوبی هایش معایبی را نیز داراست.

سوله خرپایی

سوله خرپایی

معمولا سوله های خرپا از تعداد زیادی مثلث تشکیل شده اند، به همین دلیل از مقاومت بالایی برخوردارند، پس از طراحی این سوله ها، اعضای خرپا را توسط پیچ و مهره بهم متصل می کنند. سازه های خرپایی به دو دسته اعضای خرپایی و کششی تقسیم می شوند. 

تفاوت سوله خرپایی و تیرورقی

تفاوت سوله خرپایی و تیرورقی

در ساخت انواع سوله ها از جمله ساخت سوله ارزان و ساخت سوله های صنعتی و … محاسبات و اندازه ها حتی کوچک ترین تغییری می تواند تفاوت های چشمگیری در نتیجه نهایی سوله ایجاد کند و همین محاسبات جزئی باعث ایجاد تفاوت های اصلی این دو سازه یعنی سوله خرپایی و تیرورقی شده است. در هنگام ساخت و طراحی سوله تیرورقی قاب های سوله معمولا در فاصله  6 متری درکنار هم قرار می گیرند اما در طراحی سوله خرپایی قاب ها در فاصله 3 متری در کنار هم قرار می گیرند که همین موضوع تفاوت های اصلی این دو را ایجاد کرده است.

مشخصات بهترین انواع سوله ها

سوله ها از جمله سازه های فلزی پرکاربرد در صنایع مختلف به شمار می آیند.سوله ها انواع مختلفی دارند که قبل از بررسی بهترین نوع آن به منظور انتخاب و خرید یک سوله ارزان خوب  بهتر است آگاهی کلی ای از انواع سوله ها داشته باشیم. انواعی از بهترین سوله ها عبارتند از:

 • سوله هشتی با تیر ساخته شده از تیر ورق
 • سوله قوسی با تیر ساخته شده از تیر ورق
 • سوله هشتی با تیر ساخته شده از مقاطع H.S.S ویژه دهانه های ۱۸-۱۲ متر
 • سوله هشتی با تیر ساخته شده از مقاطع دایره ای C.H.S
 • سوله قوسی با تیر ساخته شده از مقاطع دایره ای C.H.S

سوله قوسی با تیر ساخته شده از مقاطع دایره ای C.H.S

طراحی سوله های قوسی با توجه به نامشان به صورت قوسی انجام می شود.در طرح این نوع از سوله به جای ستون I با مقطع متغیر، ستون از مقاطع ساختمانی H.S.S استفاده می شود.تیرها در این نوع قاب سوله از یک جفت مقطع C.H.S قوس دار ایجاد می شوند. از جمله مزیت های طرح اینگونه سوله ها می توان به مقاومت بالا،ظاهر زیبا و وزن کم اشاره کرد.

سوله هشتی با تیرساخته شده از تیرورق

از تیر I با مقطع متغیر و ستون H.S.S نیز در این سوله همانند دیگر سوله ها استفاده شده است. لنگر قاب در دو سمت در بالای ستون، با کمک براکت های تقویتی کنترل می شود.

سوله قوسی با تیر ساخته شده از تیر ورق

این نوع سوله از بهترین انواع سوله ها شناخته می شود چرا که به نسبت همه سوله ها از مقاومت بیشتری برخوردار است. در زمان طراحی این نوع سوله ها همانند سایر سوله ها از تیر I با مقطع متغیر و ستون H.S.S استفاده می کنند.

سوله هشتی با تیر ساخته شده از مقاطع H.S.S ویژه دهانه های ۱۸-۱۲ متر

از مزایا و خوبی های این تیپ سوله ها می توان به وزن پایین، نصب راحت، استحکام بالا و زیبایی اشاره کرد. این طرح سوله با قاب هشتی برای دهانه های کوچک ۱۲ تا ۱۸ متر کاربرد دارد.

سوله هشتی با تیر ساخته شده از مقاطع دایره ای C.H.S

این تیپ سوله ها بسیار پرکاربرد و زیبا هستند، از نظر شکل ظاهری سوله هشتی با تیر هایی با مقاطع دایره ای  c.h.s می باشند. درحقیقت این نوع سوله ها از نظر ظاهری جزء بهترین انواع سوله هستند و ویژگی های منحصر به فرد و ویژه ای از جمله زیبایی، وزن کم، مقاومت بالا و حذف محدودیت های معماری  می باشند.

معرفی مزایای بکارگیری بهترین انواع سوله ها

 • دربهترین انواع سوله امکان طراحی و اجرای سازه هایی با ابعاد بزرگ وجود دارد
 • فوندانسیون سوله ها در مقایسه با سایر سازه ها سبک تر است
 • ایمنی بالای سازه در برابر عوامل طبیعی قابل توجه است
 • این سوله ها انعطاف پذیری بالایی دارند
 • سازه های سوله قابل پیاده سازی و اجرا در اشکال مختلف می باشند
 • درساخت آن می توان مصالح متنوع را بکار گرفت

معرفی معایب انواع سوله

هیچ سازه ای وجود ندارد که بی عیب و نقص و بدون اشکال باشد، سوله نیز مانند هر سازه دیگری عیب هایی دارد که واضح ترین آن مرتبط به قیمت آن می باشد. با توجه به تمام مزایای سوله از جمله معایب آن این است که با افزایش ابعاد دهانه سوله قیمت آن نیز افزایش پیدا می کند حتی اگر این افزایش به اندازه 4 متر باشد، شما نیز بهتر است با در نظر گرفتن این عیب با دقت تمام سوله مورد نظر خود را بخرید.

بهترین سوله ها را از ایران سوله سفارش دهید

ما در تجارت، خود را متعهد به تامين كالا با بهترين كيفيت، مناسب ترين قيمت و ارائه خدمات پايدار به مشتريان خود میدانیم 

مراحل طراحی سوله

ایجاد چک لیست طراحی

اولین مرحله  در ساخت سوله و طراحی آن ایجاد چک لیست ها و طراحی توسط نرم افزار است این مرحله به نسبت سایر مراحل  اهمیت بیشتری دارد درواقع تدوین و توجه به اصول طراحی سوله بایستی طبق ضوابط باشد و به طور دقیق صورت بگیرد  اما این طراحی زمانی قابل قبول است که با کامپیوتر و برنامه های خاص اجرا شود .

گزینش صحیح نرم افزار

امروزه با وجود تجهیزات  پیشرفته طراحی سوله  براساس اصول طراحی و با نرم افزارهای کامپیوتری انجام می شود. با پیشرفت علم، برنامه های جدیدتری با قابلیت بهتر و بیشتر جهت طراحی ارائه می شود که طراح موظف به استفاده از آن ها می باشد.

تعریف صحیح متریال ساخت

درواقع در این مرحله  ما باید مصالح مورد استفاده در سوله مورد نظر خود را به درستی به نرم افزار با نهایت دقت و توجه  معرفی کنیم چراکه اهمیت این مرحله به قدری است که  کوچکترین اشتباه باعث رخداد اشتباه محاسباتی خواهد شد و اشتباهات محسباتی با توجه به تاثیرشان ممکن است اشکالات بزرگی را در ساختار سوله ایجاد کنند.

اجزای خطی

اجزای خطی همان ستون ، رفتر ، تیر  انواع مهاربندها و .. می باشند. از آنجایی که این اجزا مهم ترین قسمت های سوله را تشکیل می دهند در انتخاب و طراحی این اجزا باید بسیار دقت شود.اگر در این مرحله خطایی بروز دهد  قطعا در طی کار با مشکلات بزرگتری مواجه خواهیم شد.

معرفی اعضای سطحی

توجه به اعضای سطحی در طی مراحل طراحی  جزو اصول  طراحی سوله است. این اجزا  که با نام اجزای سطحی یا غیر خطی نیز شناخته می شوند همانند اجزای خطی کاربردی و حائز اهمیت اند  و شامل سقف، کف، دال ها و دیوارها هستند

محاسبه دقیق بارهای وارده بر سوله

این مرحله نیز اهمیت ویژه خود را دارد، در این مرحله باید تمامی بارهای مرده و زنده وارد شده بر سوله را به طور دقیق و با استفاده از ابزار استاندارد اندازه گیری کنیم. منظور از تمامی بارها بارهایی مانند بار برف ، بار زلزله، بار ساکنین و … می باشد

رسم طرح اولیه اسکلت سازه

قدم بعد برای طراحی یک سوله  رسم طرح اولیه  است . در این قسمت طرح اسکلت و کف طراحی می شوند. تمامی رفترها سوار می شوند و ستون ها در جای مناسب خود قرار می گیرند و مهاربندی های مورد نیاز با پرلین، لاپه، استرات و انواع بادبند ها باید اجرا می شوند

الزامات آیین نامه به طراحی

در این مرحله آیین نامه طراحی می شود تا طراحی سوله ما مانند همه بناها با توجه به قوانین و الزامات صورت بگیرد

انواع سوله ها براساس کارایی

برای خرید بهترین نوع سوله با بهترین قیمت شما باید آگاهی و اطلاعاتی در زمینه کارایی سوله ها داشته باشید، درنتیجه در ادامه به بررسی انواع سوله ها براساس کارایی می پردازیم:

سوله های سفارشی

سوله های سفارشی 

سوله های پیش ساخته

سوله های پیش ساخته

سوله های جعبه ای

سوله های جعبه ای

سوله کارخانه

سوله کارخانه

معرفی ویژگی های بهترین شرکت سوله سازی

در حقیقت هدف از بیان و معرفی بهترین شرکت ساخت سوله این است که شما عزیزان با شناخت شرکت های خوب بتوانید خرید و انتخاب های مناسب با کمترین ضرر را داشته باشید. به صورت کلی بهترین شرکت سوله سازی شرکتی ست که ویژگی هایی از جمله : داشتن کادر مجرب، تیم حرفه ای، متریال و ماشین آلات مدرن و… را دارا باشد.

دستگاه های مدرن و پیشرفته

وجود دستگاه های مدرن و پیشرفته باعث بهبود کیفیت کار و کیفیت محصول تولیدی می شود. انواع ماشین آلات و دستگاه های نوین در سوله سازی شامل انواع جرثقیل، دستگاه خودکار مونتاژ قطعات، دستگاه پرس هیدرولیک و.. اشاره کرد. دیگر ماشین آلات ضروری در صنعت سوله سازی شامل مواردی همچون دستگاه پمپ باد، دستگاه جوش CO2 می باشند.

توانایی اجرای بخش ها مختلف پروژه

ساخت سازه سوله مراحل مختلف و زیادی از طراحی تا تولید دارد که هریک از این مراحل باید با دقت و جزئیات بالایی انجام شود تا مانع از بروز هرگونه خسارت و اشتباه و مشکلی شود. درنتیجه بهترن شرکت شرکتی ست ک در این زمان زراحان ومهندسان با تجربه ای دارد و می تواند از پس اعمالی همچون: کف سازی، نصب پوشش های مربوط به سقف و بدنه، اسکلت سازی، اجرای فوندانسیون و غیره بربیاید.

داشتن بخش های مجزا

برای اینکه سرعت و دقت کار بالاتر باشد باید برای هر مرحله و هر بخش از کارهای سوله سازی سالن های جداگانه وجود داشته باشد: یعنی فعالیت هایی مثل رنگ آمیزی، مونتاژ، جوشکاری و برشکاری توسط تیم های متخصص هربخش و در بخش های مجزا انجامشود تا ضمن افزایش سرعت درکار کیفیت محصولات حاصل و رضایت مشتریان افزایش یابد.